Jak rozświetlić twarz po zimie?

Jak rozświetlić twarz po zimie?


Wiosenny makijaż powinien być lekki i delikatny. Taka forma zdobienia twarzy nie tylko pozwala oszczędzić czas, lecz przede wszystkim jest wytchnieniem dla skóry zmęczonej po zimie, gdy na twarz nakładałyśmy wiele warstw chroniących przed zimnem, mrozem i wiatrem. Warto sięgnąć także po produkt rozświetlający, który nada cerze blasku. 


Zanim sięgniemy po rozświetlacz. Jak zadbać o skórę? 

Gładka skóra ma równą powierzchnię i jest jasna, co oznacza, że nie ma niej martwego naskórka. Trzeba go usunąć, by skóra była gładka, bo tylko na takiej świetnie wygląda produkt rozświetlający. Konieczny jest przede wszystkim dokładny, ale delikatny demakijaż. Wypróbujmy dwufazowy płyn, który usunie nawet najmocniejszy makijaż. Sięgnijmy po mleczko Golden Rose dobrane do rodzaju skóry oraz żel, który usunie jego pozostałości.

Proces oczyszczania powinno zakończyć wklepanie toniku. Kolejnym etapem jest nałożenie preparatu pielęgnacyjnego, czyli odpowiedniego kremu lub emulsji. Warto zaopatrzyć się w kosmetyki, które zawierają olejki roślinne będące świetnym źródłem witamin, aminokwasów i kwasów tłuszczowych.


               

Jak zrobić wiosenny makijaż? Po co nakłada się produkt rozświetlający?

Przed nałożeniem makijażu warto nałożyć odpowiednio dobraną bazę pod makijaż, np. rozświetlającą lub z efektem rozświetlenia, by uzyskać efekt natychmiastowego odświeżenia i wygładzenia cery. Następnie należy zastosować podkład lub koloryzujący krem BB lub CC Golden Rose.

Wybór preparatu zależy od potrzeb skóry – jeśli mamy przebarwienia czy zmiany, które chcemy ukryć, lepiej nałożyć podkład. W innym przypadku świetnie sprawdzi się delikatny krem koloryzujący, który nada cerze zdrowy odcień. Warto wybrać ten zawierający filtry SPF chroniące przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Zanim nałożymy rozświetlacz, na policzki zaaplikujmy róż, co pozwoli wymodelować kształt twarzy.

Jak zadbać o rozświetlenie skóry?

Dobrze dobrany rozświetlacz to wyjątkowy kosmetyk pozwalający rozwiązać wiele problemów skórnych; przede wszystkim ukrywa objawy zmęczenia, a nałożony w odpowiednich miejscach sprawia, że cera wygląda na wypoczętą i młodszą. Ponadto ułatwia konturowanie twarzy, gdyż wzmacnia i podkreśla jego efekty. Rozświetlający makijaż powinien być oszczędny – efekt ma być jak najbardziej naturalny, a nie przesadzony. Możemy użyć rozświetlacza w kamieniu, który nakłada się pędzlem na kości jarzmowe i strefę pod oczami. Dzięki temu twarz będzie optycznie szczuplejsza, a spojrzenie wyraziste. Można wybrać także wygodny kosmetyk w sztyfcie – należy nałożyć go na wypukłe części twarzy. Jeśli nie mamy wprawy, na początek wybierzmy preparat w kredce, który nakładamy na małą powierzchnię twarzy.

Piękna, lśniąca skóra wygląda zdrowo i atrakcyjnie. Zanim nałożymy na nią produkt rozświetlający z Alemoz Golden Rose, zadbajmy o to, by była gładka. Tylko na takiej cerze wiosenny makijaż wygląda perfekcyjnie.