Żelowe paznokcie bez użycia lampy

Żelowe paznokcie bez użycia lampy

Żelowe paznokcie bez użycia lampy 

Paznokcie codziennie narażane są na urazy, gdyż płytka niemal przez cały dzień styka się z detergentami, kosmetykami i twardymi przedmiotami. Nawet jeśli często robimy manicure i malujemy paznokcie, trudno utrzymać ich idealny wygląd, gdyż lakier się ściera. Jak sobie z tym poradzić? Można nakładać tzw. hybrydę u kosmetyczki lub wypróbować lakier żelowy.

Zanim sięgniemy po żelowy lakier do paznokci

Przed sięgnięciem po lakier musimy wygładzić płytkę. Pamiętajmy, by zawsze piłować paznokcie w jedną stronę. Używajmy szklanego lub papierowego pilniczka, który pozwoli delikatnie skrócić płytkę. Wykonanie manicure w domu powinno zacząć się od namoczenia dłoni, co zmiękczy skórki i pozwoli je usunąć. Zmatowić oraz wyrównać płytkę możemy blokiem polerskim lub pilniczkiem polerującym. Na tak przygotowaną płytkę należy nałożyć cienką warstwę odżywki do paznokci.Czym jest lakier żelowy?

Lakiery żelowe to skuteczna alternatywa dla paznokci hybrydowych. Tworzą wytrzymałe, odporne na uszkodzenia i odpryski powłoki. Dzieli się je na dwie kategorie, które różnią się metodami aplikacji. Pierwszą z nich stanowią preparaty stosowane w salonach kosmetycznych, które utrwala się za pomocą lampy UV. To kosmetyki dające trwały i ładny efekt, ale zabiegi tego typu są znacznie droższe od lakierów żelowych do samodzielnego zastosowania. W sklepach znajdziemy bardzo praktyczne lakiery żelowe do samodzielnego stosowania w domu, bez konieczności utrwalania ich promieniowaniem UV. Po wybraniu ulubionego odcienia, należy na paznokcie nanieść dwie warstwy lakieru, a po wyschnięci nałożyć na nie top coat, którego zadaniem jest utrwalenie lakieru oraz nadanie płytkom połysku. Żelowy lakier utwardza paznokcie, w pewnym sensie zapobiega więc ich łamaniu. To dobra technika malowania paznokci słabszych, które łatwo się kruszą.

Najlepsze lakiery żelowe. Co poleca Alemoz Golden Rose?

Wybór lakierów żelowych do paznokci jest bardzo dużo. Warto sięgnąć po produkty znanych i cenionych firm kosmetycznych. Polecane są lakiery żelowe Alemoz Golden Rose Prodigy Gel Colour o niezwykle mocnej pigmentacji i trwałej formule. Bogata paleta kolorystyczna pozwala na znalezienie ulubionego odcienia. Należy pamiętać, że efekt żelowego manicure można osiągnąć tylko w połączeniu z produktem Gel Top Coat. Tak zrobiony manicure utrzymuje się na paznokciach aż do 7 dni, a jego usuwanie jest bardzo łatwe i nie wymaga użycia acetonu. Wystarczy nałożyć dwie warstwy Gel Colour i pozostawić do wyschnięcia przez ok. 2 minuty, a następnie nałożyć jedną warstwę wspomnianego Gel Top Coat i pozwolić wyschnąć paznokciom w temperaturze pokojowej. Ciekawym produktem jest również Alemoz Golden Rose Extreme Gel Shine Nail, czyli lakier żelowy występujący w 74 niezwykłych odcieniach.


Dbajmy o paznokcie, chroniąc je przed działaniem szkodliwych czynników i nakładając na nie krem i odżywkę do paznokci. Nauczmy się malować paznokcie tak, by dłonie wyglądały nienagannie. Trwały manicure zapewniają najlepsze lakiery żelowe Golden Rose.

Wśród treści naszego bloga Golden Rose Alemoz znajdziecie ciekawe treści na temat kosmetyków, problemów skórnych, makijażu, pięlęgnacji paznokci i wiele innych porad urodowych. Zapraszamy!