Czym najlepiej nakładać podkład?

Czym najlepiej nakładać podkład?

Czym najlepiej nakładać podkład?  

Prawidłowe nakładanie podkładu jest bardzo ważne, gdyż to właśnie ten kosmetyk sprawia, że skóra wygląda ładnie i zdrowo. Umiejętnie rozprowadzony ukrywa przebarwienia i wypryski. Czym nałożyć make up? Lepsze będą nasze palce czy może pędzel lub gąbka? Jak wybrać odpowiednie akcesoria kosmetyczne?

Czy nakładanie podkładu palcami to dobry pomysł?

Nakładanie podkładu palcami to metoda, którą wszystkie znamy, gdyż od tego zaczyna się przygodę z makijażem. Taki sposób jego wykonywania ma swoje zalety. Przede wszystkim jest zawsze dostępny i szybki. Ponadto ciepło palców pomaga podkładowi wtopić się w skórę i uzyskać najbardziej naturalny wygląd. Nie bez znaczenia jest fakt, że nie trzeba poświęcać czasu na mycie akcesoriów, tak jak przypadku gąbki czy pędzla. Musimy jednak pamiętać, że nakładany palcami make up może stracić swoje właściwości kryjące. Używając palców mocno rozsmarowujemy podkład, więc nie wyrównamy faktury skóry i nie wypełnimy bruzd, blizn czy rozszerzonych porów.

Jakie pędzle do makijażu wybrać? Czym się różnią pędzle naturalne od syntetycznych?

Do aplikacji podkładu najlepiej szczególnie polecane są pędzle. Najlepiej nadają się do tego pędzle kabuki (gęste, o lekko zaokrąglonej główce), flat top (z płasko ściętą główką) lub płaskie, tzw. języczki.

W sklepach dostępne są pędzle z włosia zarówno naturalnego (zwierzęcego), jak i syntetycznego. Te pierwsze uchodzą za trwałe i mogą służyć przez kilka lat. Make up nakłada się pędzlem z szeroką i mięsistą końcówką, która powinna być równo ścięta (tzw. flat top). Flat top ułatwia nakładanie kosmetyku i pozwala na stemplowanie podkładu, dzięki czemu wtapia się w skórę, tworząc bardziej naturalny efekt. Przed aplikacją kosmetyku warto włosie delikatnie zwilżyć – szczególnie wtedy, gdy podkład trudno się rozprowadza.


Jak nakładać podkład gąbką?

Wiele kobiet sięga po Beauty blender, gdyż ta magiczna gąbka pozwala wyczarować makijaż niczym z sesji zdjęciowej. Ważne jest jednak umiejętne posługiwanie się tym akcesorium. Aby uzyskać jak najlepszy efekt wizualny, przed przystąpieniem do makijażu musimy zwilżyć gąbkę. To absolutnie koniecznie, bo tylko wtedy gąbeczka nie będzie zasysać podkładu do środka. Następnie lekko zanurzamy ją we fluidzie i aplikujemy produkt ruchami stemplującymi. Możemy sięgnąć także po praktyczne gąbki silikonowe lub tradycyjne, niewielkie gąbki, które szybko wysychają. Musimy bowiem pamiętać, że tego typu akcesorium należy umyć po każdym użyciu, pozwalając mu dobrze wyschnąć.


Panuje przekonanie, że najlepszym sposobem nakładania podkładu jest robienie tego za pomocą gąbki. Nie jest to jednak jedyna słuszna prawda, gdyż podczas robienia makijażu liczy się przede wszystkim nasza wygoda oraz osobiste preferencje.

Wśród treści naszego bloga Golden Rose Alemoz znajdziecie ciekawe treści na temat kosmetyków, problemów skórnych, makijażu, pięlęgnacji paznokci i wiele innych porad urodowych. Zapraszamy!