Makijaż dla początkujących

Makijaż dla początkujących

Makijaż dla początkujących 

Dobrze wykonany make up jest prawdziwą ozdobą, gdyż podkreśla to, co w nas najpiękniejsze. Trzeba jednak wykonać go umiejętnie. Jak to zrobić? Jakie kosmetyki wybrać? Krótki poradnik zawsze się przyda. Do dzieła!

O czym trzeba pamiętać?

Dobrze zrobiony makijaż jest jak druga skóra. Powinien upiększać, ale być na tyle lekki, żeby zapewnić komfort noszenia w ciągu dnia. Jednocześnie oczekujemy od makijażu trwałości. Jak to osiągnąć? Przede wszystkim trzeba odpowiednio zadbać o skórę, by była gładka, jędrna i dobrze nawilżona. Nie można zapominać o oczyszczaniu. Zmycie makijażu i zabrudzeń jest niezwykle istotnie. Trzeba pamiętać także o peelingu, który usunie warstwy martwego naskórka. Po porannym myciu twarzy tonizujemy ją, a następnie nakładamy krem. Musi się dobrze wchłonąć, więc najlepiej nałożyć go kilkanaście minut przed wykonaniem makijażu.

Jak dobrać podkład?

Podkład dobieramy przede wszystkim do rodzaju cery. Nawilżający i rozświetlający jest idealny dla skóry suchej:
matujący:  czy o przedłużonej trwałości:  dla tłustej i mieszanej.
Normalna poradzi sobie z każdym z wymienionych. Kolejny etap to wybór odpowiedniego koloru kosmetyku. Pamiętajmy, że powinien on zgrywać się z kolorem skóry szyi. Jak dobrać kolor? Warto wykonać test białej kartki. Trzeba zmyć makijaż i stanąć w świetle dziennym. Patrząc w lustro, należy zasłonić pół twarzy białą kartką i przyjrzeć się cerze, oceniając, które tony w niej przeważają. Typ chłodny ma przewagę różowych lub niebieskich pigmentów, typ ciepły – przewaga żółtych lub złotych pigmentów, typ neutralny – brak przeważających różowych bądź żółtych pigmentów.

Czy korektor jest potrzebny?

Jeśli skóra pod oczami jest lekko zasiniona, co często się zdarza, gdy żyjemy szybko i śpimy zbyt krótko, warto nałożyć korektor. Obecnie kosmetyki tego typu mają tak zaawansowane formuły, że nawet te mocno kryjące nie sprawiają delikatnej skórze pod oczami problemu. Najlepiej więc kierować się efektem, na którym nam zależy. Korektory z drobinkami są idealne dla dodatkowego rozświetlenia, a te kryjące dla zniwelowania cieni pod oczami.

Puder i róż – jak je dobierać i nakładać?

Puder dobieramy w zależności od typu cery.
Jeśli jest tłusta i trochę się świeci, przyda się ten matujący, który nakłada się na strefę T. Pozostałą część twarzy można potraktować kosmetykiem rozświetlającym lub transparentnym. Puder najlepiej nakładać gąbeczką lub pędzlem (ale ruchem stemplującym, a nie posuwistym).
Dla ładnego efektu warto sięgnąć także po róż: lub bronzer: Ten specyfik jest idealny do konturowania twarzy. Jak to zrobić? Zaczynamy od czoła, schodzimy niżej przez skroń aż do kości policzkowych, a następnie cofamy pędzel do ucha i schodzimy poniżej żuchwy.

Jak wykonać makijaż oczu?

Make up oczu zależy od naszych preferencji i efektu, jaki chcemy osiągnąć. Jeśli dobrze czujemy się wtedy, gdy mamy tylko wytuszowane rzęsy, nie musimy nakładać nic więcej. Możemy także zrobić kreskę, używając eyelinera lub kredki. W sklepach znajdziemy wybór cieni do powiek w różnych kolorach, ale przy braku wprawy lepiej nałożyć rozświetlacz. Warto nadać odpowiedni kształt brwiom – w przypadku ubytków sprawdzi się specjalny puder lub kredka, a kształt pozwoli nadać kredka lub specjalny żel.

https://alemozgoldenrose.pl/120-kredki


Nie zapomnijmy o ustach!

Wybierzmy kosmetyk do ust, który jest dla nas komfortowy w noszeniu na dzień. Jeśli lubimy matowy efekt, sprawdzi się kryjąca pomadka. Używając jej, warto poprawić kształt ust, używając konturówki w tym samym kolorze lub przezroczystej. Nie obrysowujmy ust matową pomadką, bo ta zazwyczaj bardzo szybko zasycha i trudno będzie nam poprawić krzywizny. Dla uzyskania delikatniejszego efektu można sięgnąć po błyszczyk lub pomadkę ochronną.

Wykonanie makijażu na początku może wydawać się trudne, ale wystarczy trochę ćwiczeń, by nabrać wprawy. Delikatny make up podkreśli naszą urodę.

Wśród treści naszego Bolga Golden Rose Alemoz znajdziecie ciekawe traści na temat kosmetyków, problemów skórnych, makijażu, pięlęgnacji paznokci i wiele innych ciekawych porad urodowych. Zapraszamy!