Sposób na piękne paznokcie

Sposób na piękne paznokcie

Sposób na piękne paznokcie  

Paznokcie codziennie narażane są na urazy, gdyż delikatna płytka niemal przez cały dzień styka się z detergentami, kosmetykami i twardymi przedmiotami. Tymczasem to właśnie piękne i zadbane dłonie i paznokcie są ozdobą kobiety i dodają jej pewności siebie. Jak dbać o płytkę i jak ja zdobić, by wyglądała pięknie? Jaki odżywkę do paznokci wybrać?

Jak dbać o paznokcie? Wybieramy krem i odżywkę do paznokci

Jeśli nasze paznokcie są w złym stanie, zastanówmy się czy dobrze o nie dbamy. Ważne jest, by sprzątać i zmywać w specjalnych rękawicach, a na dłonie nakładać odpowiednio dobrany krem.

Łamaniu się i osłabieniu paznokci sprzyja dieta uboga w cynk, żelazo, krzem i witaminy z grupy B. Pamiętajmy również, by nie moczyć dłoni zbyt długo w wodzie. Zmywając manicure, zrezygnujmy ze zmywaczy z acetonem.

Jak wygląda właściwa pielęgnacja paznokci? Zanim sięgniemy po lakier do paznokci

Warto zadbać o ładny manicure. Z pewnością zrobi go doświadczona manikiurzystka, ale można się trochę nauczyć, by poradzić sobie w domowych warunkach. Pamiętajmy, by zawsze piłować paznokcie w jedną stronę. Używajmy szklanego lub papierowego pilniczka, który pozwoli delikatnie skrócić płytkę.

https://alemozgoldenrose.pl/akcesoria/284-7-way-nail-buffer-wielofunkcyjna-polerka-do-paznockci-7-krokow-golden-rose-8691190120597.htmlhttps://alemozgoldenrose.pl/akcesoria/290-polerka-do-paznokci-blok-czterostronny-golden-rose-5907549203075.html?search_query=blok&results=3

Wykonanie manicure w domu powinno zacząć się od namoczenia dłoni, co zmiękczy skórki i pozwoli je usunąć – robimy to wyłącznie drewnianym patyczkiem. Ważnym krokiem jest zmatowienie, wyrównanie płytki paznokcia oraz jej odtłuszczenie. Możemy to zrobić blokiem polerskim lub pilniczkiem polerującym. Na tak przygotowaną płytkę należy nałożyć cienką warstwę odżywki do paznokci.

Jak nakładać lakier do paznokci?

Lakier nakładamy dopiero wtedy, gdy odżywka dobrze wyschnie. Warto także posmarować skórki kremem, by zabezpieczyć przed zabrudzeniem lakierem. Ulubiony kolor emalii warto nałożyć dwa razy, co wydłuży trwałość manicure. Ostatnim etapem pracy jest aplikacja topu ochronnego (tzw. top coat), utwardzającego, który zapobiegnie szybkim odpryskom. Jeśli zależy nam, by lakier szybko wysechł, sięgnijmy po wysuszacz, który przyspieszy ten proces. Domowy manicure zakończmy aplikacją na skórki oliwki.

https://alemozgoldenrose.pl/94-top-coatyhttps://alemozgoldenrose.pl/paznokcie/105-nail-color-quick-dryer-spray-wysuszacz-do-lakieru-w-sprayu-golden-rose-8691190067540.html

Dbajmy o paznokcie, chroniąc je przed działaniem szkodliwych czynników i nakładając na nie krem i odżywkę do paznokci. Nauczmy się robić elegancki manicure, by nasze dłonie wyglądały nienagannie.