Manicure na lato

Manicure na lato

Manicure na lato

Długa zima nie sprzyja dłoniom, które bywają przesuszone. Zatroszczmy się więc o nie, by były prawdziwą ozdobą. Pamiętajmy o odpowiednim nawilżaniu, które zapewni dobry krem do rąk. Poświęćmy także trochę czasu na zabiegi pielęgnacyjne i malowanie paznokci. Jak wybrać letnie kolory?

Letnie kolory i trochę szaleństwa

Lato to doskonały czas, by trochę zaszaleć. Wieczory są długie i ciepłe, a promienie słoneczne w ciągu dnia przyjemnie muskają ciało. Ponadto zazwyczaj mamy urlop, więc nie musimy zważać na biurowy dress code. Możemy więc założyć zwiewną sukienką i zrobić delikatny, ale lśniący makijaż. Warto wykonać także manicure, który podkreśli nastrój odpoczynku i będzie idealnie pasował do opalonych dłoni. Pierwszym kolorem, który przychodzi do głowy jest pomarańczowy. Soczysta barwa kojarzy się pysznymi owocami, więc jest idealnym wyborem. Pomarańczowe paznokcie mogą być krótkie lub długie, ale najważniejsze jest, by były idealnie gładkie. A może podoba nam się wzór ombre – końcówki paznokci się nieco jaśniejsze. Kolor perfekcyjnie zgrywa się z opaloną skórą. Jeśli nie mamy tyle odwagi, zawsze możemy wybrać barwy pastelowe. Czy to są letnie barwy? Oczywiście! Pomyślmy o porannej mgle nad jeziorem, przez którą przebija kolor wschodzącego słońca. Delikatne błękity, róże czy mocno rozbielone fiolety to wspaniały wybór na manicure latem. Takie przygaszone odcienie lakierów można ze sobą mieszać, by uzyskać efekt jak z obrazów impresjonistów.

Manicure w kolorach owoców

Latem z przyjemnością zjadamy słodkie, pyszne owoce. Jabłka, maliny, gruszki…co je łączy? Poza tym, że są zdrowe i pyszne, mają piękne kolory. Zainspirujmy się nimi i nałóżmy na paznokcie letnie kolory – maliny, fuksje, czerwienie, bordo. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Można pójść o krok dalej i pomalować płytki na jasny kolor, ale nałożyć na to naklejki – świetne będą owocowe kształty.

A może trochę szaleństwa? Letni manicure w wersji lux

Brokatowy manicure już dawno przestał kojarzyć się z karnawałowymi zabawami. Latem warto sięgnąć po holograficzne lakiery do paznokci, które będą pięknie wyglądać w promieniach słońca. Na płytki można nałożyć drobny brokat, a modne są także drobinki, które dają perłowe wykończenie. Świetnym pomysłem są także fantazyjne wzory na paznokciach. Bez problemu wykona jest zdolna kosmetyczka, a z prostszymi rysunkami poradzimy sobie same.

Lato to cudowny czas, kiedy chcemy odpocząć i poczuć wiatr we włosach. Zróbmy manicure w letnich kolorach i cieszmy się piękną pogodę.