Pędzle do makijażu i ich zadania

Pędzle do makijażu i ich zadania

Pędzle do makijażu i ich zadania

Sposób nakładania kosmetyków na twarz jest co najmniej kilka – można to robić palcami lub specjalną gąbeczką. Profesjonaliści najczęściej korzystają z pędzli do makijażu wyposażonych w miękkie włosie i odpowiednio wyprofilowaną końcówkę. Co to jednak znaczy? Jak wybrać odpowiednie akcesoria kosmetyczne?

Jakie pędzle do makijażu wybrać? Czym się różnią pędzle naturalne od syntetycznych?

W sklepach dostępne są pędzle z włosia zarówno naturalnego (zwierzęcego), jak i syntetycznego. Te pierwsze uchodzą za trwałe i mogą służyć przez kilka lat. Ponadto włosie pochodzenia zwierzęcego jest miękkie i delikatne, a specjaliści używają go głównie do nakładania kosmetyków sypkich, czyli pudru, różu i bronzerów. Pędzle do makijażu z naturalnym włosiem świetnie sprawdzają się do blendowania cieni. Za surowiec służy naturalne włosie borsuka, kozy, wiewiórki lub kuca, sobola czy borsuka. Pędzle tego typu bardzo dobrze się myje, a po wysuszeniu końcówka ponownie jest miękka i miła. Zestaw takich pędzli do makijażu https://alemozgoldenrose.pl/akcesoria/2198-zestaw-pedzli-do-makijazu-z-naturalnego-wlosia-etui-czarne.html to idealny wybór dla pań, które mają wyjątkowo delikatną skórę. Syntetyczne pędzle do makijażu polecane są rozprowadzania produktów w płynie – podkładu, korektora czy żelowego eyelinera. Można nimi wykonać bardzo precyzyjne linie, gdyż syntetyczne włoski przyklejają się do siebie i są nieco sztywniejsze. Syntetyczne pędzle do makijażu są wykonane z nylonu lub taklonu.

Najpopularniejsze pędzle do makijażu

Podkład nakłada się pędzlem z szeroką i mięsistą końcówką https://alemozgoldenrose.pl/pedzle-i-dezynfekcja/72-foundation-brush-pedzel-do-podkladu-golden-rose-8691190069575.html, która powinna być równo ścięta (tzw. flat top). Flat top ułatwia nakładanie kosmetyku i pozwala na stemplowanie podkładu, a nie jego rozsmarowywanie, dzięki czemu podkład wtapia się w skórę, tworząc bardziej naturalny efekt. Przed aplikacją kosmetyku warto włosie delikatnie zwilżyć – szczególnie wtedy, gdy podkład trudno się rozprowadza. Podkład sypki nakłada się pędzlem z

włosiem przypominającym pompon (tzw. pędzel kabuki).

Czym nakładać puder i inne kosmetyki? Najlepsze pędzle do makijażu

Potrzebny jest także pędzel do pudru sypkiego – do omiatania twarzy pudrem warto wybrać pędzel o puchatym, gęstym włosiu https://alemozgoldenrose.pl/pedzle-i-dezynfekcja/64-powder-brush-pedzel-do-pudru-golden-rose-8691190120740.html. Końcówka o dużej średnicy pozwala szybko rozprowadzić puder na twarzy. Do podkreślenia kości policzkowych służy pędzel do konturowania wyposażony w zaokrąglone, miękkie włosie oraz lekko ściętą końcówkę, która pozwoli precyzyjnie nałożyć rozświetlacz czy bronzer i rozetrzeć go tak, by wyostrzyć rysy kości policzkowych https://alemozgoldenrose.pl/akcesoria/224-contour-kabuki-brush-pedzel-kabuki-do-konturowania-golden-rose-8691190122393.html . Do nakładania różu służy pędzel do makijażu o miękkim, naturalnym włosiu. Końcówka może być spłaszczona lub okrągła, ale najważniejszą cechą jest skośne ścięcie pozwalające na równomierne i rozległe nałożenie kosmetyku (https://alemozgoldenrose.pl/pedzle-i-dezynfekcja/65-angle-blusher-brush-skosny-pedzel-do-rozu-golden-rose-8691190120696.html). Korektor nakłada się akcesorium o niewielkiej i spłaszczonej główce. W kosmetyczce warto mieć także pędzle do cieni o precyzyjnej niewielkiej końcówce zakończonej stożkiem https://alemozgoldenrose.pl/pedzle-i-dezynfekcja/70-double-ended-eyeshadowa-brush-dwustronny-pedzel-do-cieni-golden-rose-8691190121952.html.

Pamiętać należy także o właściwym przechowywaniu pędzli do makijażu, czyli w suchym miejscu, bez dostępu wilgoci. Trzeba chronić je także przed kurzem. Dobrze dobrane i odpowiednio pielęgnowane pędzle pozwolą na wykonanie perfekcyjnego makijażu.

Produkty z artykułu: