Aplikacja sztucznych rzęs

Aplikacja sztucznych rzęs

Aplikacja sztucznych rzęs – z naszymi poradami założysz je bez problemu

Piękne, długie rzęsy to prawdziwa ozdoby. Niestety nie każda kobieta dostała takie w prezencie od natury. Na szczęście można coś na to zaradzić. W sklepach znajdziemy bowiem sztuczne rzęsy. Jak należy je zakładać?

Jak wybrać sztuczne rzęsy?

Najważniejszy jest wybór odpowiednich dla nas rzęs. Wbrew pozorom nie wszystkim pasują te same – przecież każda z nas ma inne rzęsy i długość powieki. Na szczęście na rynku znajdziemy szeroką ofertę tego rodzaju produktów. Możemy zdecydować się na przykład na bardzo naturalne, delikatne kępki, jak i te widocznie zagęszczające i wydłużające. https://alemozgoldenrose.pl/122-sztuczne-rzesy

Aplikacja sztucznych rzęs krok po kroku

Nakładanie sztucznych rzęs nie jest trudne, ale trzeba nabrać wprawy. Zaczynamy od zwyczajowego, podstawowego makijażu. Oczy malujemy ulubionymi cieniami, podkreślamy kreską i tuszujemy nasze naturalne rzęsy, by później już nie dotykać oczu. Sposób nakładania rzęs zależy od tego, w jakiej formie je kupiłyśmy – kępek czy pasków. W przypadku pasków długość musimy dostosować do naturalnej linii oka. Następnie nakładamy niewielką ilość kleju. Pamiętajmy, że najtrudniej sztuczne rzęsy nakłada się w kącikach oczu, a by ułatwić sobie zadanie, można w tych miejscach dodać nieco więcej kleju. Przed nałożeniem akcesorium trzeba poczekać około 30 sekund, aby klej delikatnie zgęstniał. Sztuczne rzęsy należy nakładać jak najbliżej naszej naturalnej linii rzęs, ale nie na włoski. Podczas demakijażu trzeba je będzie odkleić, ale warto przy okazji nie wyrwać rzęs podarowanych przez naturę. Umieszczamy pasek na środku linii rzęs, a następnie dociskamy w prawym i lewym kąciku oka. Kolejnym etapem jest wytuszowanie rzęs od nasady aż po same końce, aby naturalne rzęsy połączyły się z doklejonymi.

Idealnie wyglądając sztuczne rzęsy. O czym warto pamiętać?

Przyklejone rzęsy prezentują się doskonale i tworzą gęsty wachlarz, ale warto zadbać o detale. Wystarczy eyeliner i kilka płynnych ruchów, by zatuszować wszystkie nierówności i plamki kleju, którego nadmiar wypłynął na górze rzęs. Splątane lub nierówne rzęsy warto rozczesać grzebyczkiem, dzięki czemu temu idealnie skomponują się z naturalną oprawą oka i stworzą spójną całość.

Jeśli chcemy mieć ładne rzęsy, musimy odpowiednio o nie dbać. Na długość i grubość włosków nie mamy wpływu, ale możemy pomóc naturze, zakładając sztuczne rzęsy. Odpowiednia ich aplikacja sprawi, że osiągniemy zachwycający i prezentujący się naturalnie efekt.