Sposoby na piękne, podkreślone rzęsy

Sposoby na piękne, podkreślone rzęsy

Sposoby na piękne, podkreślone rzęsy

Podobno oczy są zwierciadłem duszy. Trudno powiedzieć, ile jest prawdy w tym stwierdzeniu. Bez wątpienia jednak piękne i przyciągające spojrzenia oczy są prawdziwą ozdobą. Wszystkie marzymy również o gęstych i długich rzęsach. Niestety nie każdej z nas właśnie takie podarowała natura. Istnieją jednak sposoby, które pomogą uzyskać piękną oprawę oczu. Na pomoc przybywają dobre tusze do rzęs.

Jak dbać o rzęsy? Zanim zrobimy makijażu oczu

Rzęsy to po prostu włosy, więc mogą wypadać, a także stać się kruche i łamliwe, co nie powinno nas dziwić. Osłabia je bowiem codzienne stosowanie tuszu i zalotek, a także nieumiejętnie robiony demakijaż, który może dodatkowo je podrażniać.

Rzęsy trzeba więc odżywiać i dobrze pielęgnować, by długo wyglądały pięknie. Dobre odżywki zawierają wszystkie niezbędne witaminy i minerały, takie jak witamina A, D, E, krzem, a także cynk, dzięki czemu nawilżają i stymulują naturalny proces wzrostu. W warunkach domowych można stosować olejek rycynowy, będący dobrym sposobem na długie rzęsy. Olejek rycynowy zawiera kwas stearynowy, chroniący rzęsy przed utratą wilgoci i szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, jednocześnie odbudowując strukturę włosków. Wieczorem trzeba nałożyć na rzęsy odrobinę oleju.

Najlepszy sposób na podkreślone rzęsy. Jak działa zalotka?

Zalotka to małe, ale bardzo sprytne urządzenie pozwalające uzyskać efekt podkręconych rzęs. https://alemozgoldenrose.pl/akcesoria/173-eyelashes-curler-zalotka-do-rzes-golden-rose.html Używa się jej na czystych i suchych rzęsach. Zasada ta jest bardzo ważna, gdyż pomalowane rzęsy są sztywne i zalotka mogłaby je połamać lub nawet wyrwać. Przed przyłożeniem zalotki do oka trzeba sprawdzić, czy wszystkie jej elementy są na właściwym miejscu – szczególnie ważna jest niewielka gumowa ochronna. Jeśli wszystko jest w porządku, przystępujemy do dzieła. Zalotkę warto podgrzać za pomocą ciepłego strumienia powietrza z suszarki. Następnie przykładamy ją blisko linii rzęs i zaciskamy. Czekamy około 20-30 sekund, a im dłużej, tym efekt podkręcenia wyraźniejszy. Ważne, aby odbywało się to w skupieniu i bezruchu. Dbajmy o to, by zalotka była idealnie czysta.