Brwi i ich pielęgnacja

Brwi i ich pielęgnacja

Brwi i ich pielęgnacja:

Chyba każda z nas ma sobie coś do zarzucenia w kwestii wyglądu, a narzekanie to dotyczy także brwi. Panie marzą o tym, by były gęste i grube, o idealnym kształcie. Niestety nie każdy może się pochwalić takimi brwiami. Istnieją jednak sposoby, które pomogą uzyskać piękną oprawę oczu. Jak to zrobić? https://alemozgoldenrose.pl/121-brwi

Brwi a kształt twarzy – kilka najważniejszych zasad:

Regulację brwi najlepiej zlecić doświadczonej kosmetyczce. Jeśli jednak chcemy zając się tym same, musimy poznać kilka zasad. Jeśli mamy okrągłą twarz, linię brwi zostawmy długą, a jej końcówkę skierujmy delikatnie ku dołowi. Kobieta o kwadratowej twarzy złagodzi rysy, zaokrąglając i pogrubiając łuk brwiowy. W przypadku podłużnej buzi, linię włosków trzeba pozostawić długą, a łuk jedynie delikatnie wygiąć. U posiadaczek owalnej twarzy nie trzeba ingerować w kształt brwi.

Właściwa pielęgnacja brwi:

Do pielęgnacji brwi stosuje się specjalne odżywki, także w formie serum. Systematycznie nakłada się je na włoski, aby pobudzić je do wzrostu i wzmocnić cebulki. Takie kosmetyki często zawierają w swoim składzie witaminę A i E czy olejek arganowy. Aby osiągnąć jak najlepszy efekt, najlepiej nakładać odżywkę lub serum do brwi codziennie po oczyszczeniu skóry twarzy. Przed pójściem do łóżka na włoski możemy nałożyć grubą warstwy wazeliny, co odżywi także i nawilży także skórę. Zagęścić brwi pomoże olej rycynowy, który należy wieczorem wetrzeć we włoski, a rano zmyć z twarzy. Rezultaty będą widoczne już po kilku tygodniach. O okolicach brwi nie zapominajmy także podczas nakładania na twarz peelingu. Dzięki temu, że pozbędziemy się martwego naskórka, pobudzimy porost włosków i ułatwimy wchłanianie nakładanych preparatów.

O czym należy pamiętać podczas pielęgnacji brwi?

Dobrze na stan brwi wpływa także odpowiedni demakijaż. Wykonując go, nie pocierajmy brwi, a jedynie delikatnie je masujmy, by kosmetyk rozpuścił produkty do stylizacji. W pielęgnacji ważna jest systematyczność i cierpliwość. Na efekty kuracji trzeba będzie poczekać. W związku z tym po odżywkę do rzęs czy serum warto sięgać profilaktycznie. Pamiętajmy, aby nakładać je regularnie, na przykład po wieczornym oczyszczeniu twarzy. Pielęgnację mogą wspomóc także specjalne bazy, https://alemozgoldenrose.pl/oczy/2202-gr-utrwalajaca-zelowa-maskara-do-brwi-i-rzes-8691190440848.html aplikowane przed kolorowymi kosmetykami. Tego typu produkty nie tylko pomagają ujarzmić niesforne włoski, lecz także pielęgnują, gdyż ich skład wzbogaca się o biotynę, prowitaminy B5 i aminokwasy pomagające zregenerować i odżywić brwi. Zwróćmy uwagę także na suplementy diety z biotyną i krzemem, które mają zbawienny wpływ na stan włosów.


Piękne, zadbane i odpowiednio wyregulowane brwi są wielką ozdobą kobiecej twarzy. Zanim sięgniemy po kosmetyki kolorowe, skupmy się na właściwej pielęgnacji brwi, by poprawić ich wygląd.