Jak dbać o usta?

Jak dbać o usta?

Jak dbać o usta?

Czerwona pomadka jest jednym najważniejszych gadżetów w damskiej kosmetyczce, gdyż dodaje kobiecości i pewności siebie. Musimy jednak pamiętać, że kolorowe kosmetyki wyglądają pięknie jedynie na gładkich i zadbanych ustach. Troska o usta jest więc koniecznością. Jak powinna wyglądać pielęgnacja ust?

Jak dbać o usta? Zanim kupimy balsam do ust

Usta są wizytówką kobiety, więc trzeba o nie dbać, gdyż na popękanych i zaniedbanych żaden makijaż nie wygląda dobrze. Najważniejsze w ich pielęgnacji jest odpowiednie, dogłębne nawilżenie, które powinien poprzedzać peeling usuwający martwy naskórek. Wykonujmy go przynajmniej raz w tygodniu. Możemy użyć gotowego produktu lub przygotować go samodzielnie – w tego typu pielęgnacji ust świetnie sprawdza się mieszanka miodu i cukru. Dobrze na wygląd ust wpływa także masaż lekko zwilżoną miękką szczoteczką do zębów. Po takim zabiegu wargi są gładsze, pełniejsze i mają piękny kolor. Po zabiegu oczyszczania musimy intensywnie nawilżyć wargi. Ponownie można wykorzystać miód lub apteczną maść witaminową, której grubą warstwę nakładamy na usta.

Jaki balsam do ust wybrać?

Odpowiednie zabiegi są bardzo ważne, ale istotne jest również codzienne nawilżanie ust. Warto poszukać produktu, którego konsystencja będzie nam odpowiadać. Możemy kupić balsam do ust w formie sztyftu przypominającego pomadkę lub w słoiczku. https://alemozgoldenrose.pl/szukaj?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=balsam+do+ust&tm_submit_search= W tym drugim przypadku produkt można wyciągać z pudełka palcem lub nakładać bezpośrednio na usta. Wybierając produkt, kierujmy się jego składem. Na pierwszym miejscu listy składników zazwyczaj znajduje się wosk, silikony lub gliceryna. Pożądane są naturalne składniki, czyli olejek jojoba, masło kakaowe, masło shea oraz witaminy C i E. Głębokie nawilżenie zapewni mocznik i alantoina. Balsam do ust można także przygotować samodzielnie. W tym celu musimy kupić olejek migdałowy lub wosk pszczeli, miód, witaminę E i ulubiony olejek eteryczny. Wszystkie składniki podgrzewamy i dokładnie mieszamy, a gdy się połączą, schładzamy balsam i przelewamy do małego słoiczka. Należy jednak wspomnieć, że taki balsam nie będzie miał filtru przeciwsłonecznego, wiec może lepiej zdecydować się dostępne w sklepie produkty do pielęgnacji ust, które mają wszystkie niezbędne składniki i konieczne filtry, a ponadto mają przyjemne smaki.

Pomadka ochronna i balsam do ust to cudowne wynalazki zapewniające naszym wargom ładny i zadbany wygląd. Usta są atutem kobiecości, więc warto o nie zadbać, by każdy kosmetyk kolorowy pięknie na nich wyglądał.